Vzdělávací program Erasmus+ pro skupinové aktivity - Skupinové mobilty žáků v Bratislavě

12. června 2024

Mateřská škola KAMECHY, Brno, Kavčí 3, příspěvková organizace se zúčastnila Vzdělávacího programu Erasmus+ pro skupinové aktivity  - Skupinové mobilty žáků v Bratislavě, Slovenská republika, 06.- 07. června 2024

Ve dnech 06. a 07. června 2024 se děti z mateřské školy KAMECHY zúčastnily skupinové mobility žáků v rámci projektu Erasmus+. Návštěva byla plná vzrušujících aktivit a zážitků, které obohatily jak děti, tak pedagogický personál.

Naše první zastávka vedla do spřátelené mateřské školy Timravina, kde nás přivítali s otevřenou náručí. Děti měly možnost setkat se se svými slovenskými vrstevníky, společně si hrály a navzájem si ukázaly, co se naučily. Byla to skvělá příležitost, jak si ověřit své nově nabyté jazykové dovednosti v praxi. Atmosféra byla přátelská a plná radosti, což nám připomnělo, jak důležitá je mezinárodní spolupráce a vzájemné porozumění.

Následně jsme se vydali na prohlídku bratislavské ZOO, kde děti mohly vidět různé druhy zvířat a dozvědět se mnoho zajímavostí o jejich životě. Tato návštěva nejenže obohatila znalosti dětí o přírodě, ale také podpořila jejich zájem o ochranu zvířat a životního prostředí.

Dalším nezapomenutelným zážitkem byla návštěva zříceniny hradu Devín. Děti byly nadšené z prohlídky tohoto historického místa a z krásných výhledů na soutok řek Dunaje a Moravy. Tato exkurze jim poskytla jedinečný pohled na historii a kulturu Slovenska.

Celý projekt byl velmi přínosný a dětem přinesl nejen nové poznatky, ale i zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. Pedagogický tým se těší na další podobné projekty, které nám umožní pokračovat v rozvoji jazykových a sociálních dovedností našich dětí.

Těšíme se na další mezinárodní spolupráci.